Jak to działa? Książki

Jak to działa? Książki


Książki od wieków towarzyszą człowiekowi, dostarczając wiedzy i rozrywki. Są ich bezcennym źródłem, a Klara po prostu je kocha i chce dowiedzieć się o nich jak najwięcej. “Książki” to wydawnictwo należące do serii “Jak to działa?”, które opowie dzieciom ciekawą historię!

Klara jest ciekawa świata, który ją fascynuje. Bardzo pragnie też zrozumieć, skąd biorą się książki. Ma też marzenia związane z nimi. W przyszłości pragnie zostać bibliotekarką lub pisarką. Dosłownie każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie informacji. Na szczęście nie jest w tym zadaniu osamotniona. Z pomocą przychodzi jej dziadek, który widząc wielkie zainteresowanie Klary książkami, postanowił odpowiedzieć na jej pytania. Cierpliwie wyjaśnia wszystko dziewczynce swoimi zabawnymi rysunkami.

Bohaterka ma wiele pytań. Jaka jest różnica między papirusem a pergaminem? Czy korzystając z węzełka i sznurka, można “zapisać” opowieść? Po co robi się skład i layout książki? Czym dokładnie zajmuje się agent literacki i jakie są jego obowiązki? Z czego kiedyś robiło się papier i jak produkuje się go obecnie? Kursywa, szeryf, antykwa – co to w ogóle jest? Wszystko to i o wiele więcej zostanie wyjaśnione Klarze i dzieciom w tej książce.

To interesująca wyprawa ukazująca różne ciekawostki i atrakcyjne fakty na temat książek. Nie zabraknie także dobrej zabawy, humoru i edukacji. Dzięki temu najmłodsi mają okazję uczestniczyć we wspaniałej przygodzie!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Jak to działa? Książki

Jak to działa? Książki

Jak to działa? Książki

2 myśli na temat “Jak to działa? Książki

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑