Mój pierwszy zielnik


„Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy”

Autor: Stefanie Zysk

Wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI

Wiek: 6+

Ta książka zaprasza dzieci i całe rodziny na niezwykłą przygodę w celu odkrywania przyrody.

Wystarczy schować ją do plecaka, zaprosić rodziców, rodzeństwo i dziadków i wyruszyć na niezapomnianą wyprawę – na poszukiwanie zielonych skarbów natury.

W tej publikacji znajdziemy mnóstwo zdjęć i rysunków roślin oraz wiele cennych informacji i przydatnych wskazówek. Ale najwspanialsze jest to, że znajdziemy tu miejsce na wklejenie ponad 25 znalezisk i zapisanie obserwacji na ich temat.

Celem książki jest przede wszystkim nauka o przyrodzie; poznawanie różnorodności roślin, czytanie ich opisów, obserwacja. Wszystko to, może stać się wspaniałą przygodą, a samo dziecko poczuje się niczym badacz natury.

Prowadzenie takiego zielnika uczy najmłodszych dokładności i cierpliwości. Dzieci muszą uważnie przyglądać się roślinom, zwracać uwagę na ich cechy, takie jak kształt liści, kolor kwiatów czy forma owoców. To rozwija ich umiejętność obserwacji.

Ta książka to również znakomita forma pamiętnika. Dzieci mogą dołączać notatki o miejscu, w którym znalazły rośliny, daty, opisy warunków środowiskowych, nawet wydrukowane zdjęcia. To pomaga im tworzyć cenne wspomnienia z podróży w których uczestniczyli.

Ostatnim elementem, który niewątpliwie przemawia za zakupem tej książki, jest fakt, że prowadzenie zielnika może okazać się początkiem fantastycznego hobby jakim jest botanika.

Polecamy wszystkim dzieciakom tę znakomitą pozycję!


Postaw mi kawę na buycoffee.to

2 myśli na temat “Mój pierwszy zielnik

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑