Podróżniczek

Podróżniczek

„Podróżniczek. O małym ptaszku, który rozprawił się z wielkimi kłamstwami”

Autor: Anna Śliwińska, ilustracje: Małgorzata Masłowiecka, wydawca: LEMONIADA, wiek: 6+

Podróżniczek – niewielki ptaszek, urwis, mieszka razem z rodziną w Pawim Oczku – pięknej krainie, w której bujna roślinność przybiera wszystkie odcienie zieleni. Są tam Szumiące Drzewa i Szalone Wodospady…

Pewnego dnia złowrogi sęp podstępem przejmuje władzę nad baśniową krainą. To Wszystko sprawia, że Pawie Oczko zaczyna pogrążać się w smutku i beznadziei.

Zły Sępnik, poprzez swoje kłamstwa nastawia przeciwko sobie mieszkańców krainy.

„Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą” – tego właśnie doświadczają zwierzęta, które zręcznie zmanipulowane nie odróżniają już prawdy od fałszu.

Temu wszystkiemu przygląda się nasz mały bohater – Podróżniczek. Zaczyna dociekać prawdy, szukać rozwiązań, poznaje zdanie innych zwierząt, w tym mądrej sowy.

Jest to opowieść o tym, jak wielką szkodę w życiu może wyrządzić kłamstwo, jak bardzo człowiek niezależnie od wieku może być na nie podatne.

Autorka nie zapomina jednak o pozytywnych aspektach w swojej książce; mam tu na myśli odwagę naszego małego bohatera, jego chęć dążenia do prawdy za wszelką cenę, wierność wobec własnych przekonań. Szczera przyjaźń, która potrafi być przeciwwagą do wszelkiego zła.

Jest to książka mądra, przekazująca wartości, które można przenieść na grunt codziennego życia. Wartości o których trzeba rozmawiać z dziećmi.

Na uwagę zasługują obrazy Małgorzaty Masłowieckiej. Kiedy mówimy, że ilustracje w książce są piękne, oznacza to ni mniej, ni więcej, że są one estetycznie atrakcyjne. W przypadku tej książki ilustracje są zachwycające, wyróżniają się pod względem artystycznym, wywołują pozytywne emocje u czytelnika. Dodają wartość piękna oraz wzbogacają wrażenia z lektury.

Ich kompozycja, kolory i detale oraz umiejętność artystki w oddaniu tematu opowieści, sprawiają, że każda strona cieszy oko. A w połączeniu ze znakomitą opowieścią autorki, książka na pewno nie będzie Was nudzić.

Polecamy lekturę!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Podróżniczek. O małym ptaszku, który rozprawił się z wielkimi kłamstwami

Podróżniczek. O małym ptaszku, który rozprawił się z wielkimi kłamstwami


Jedna myśl na temat “Podróżniczek

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑