SamochodyHistoria motoryzacji to fascynująca podróż przez rozwój pojazdów mechanicznych, które umożliwiły ludziom szybsze i wygodniejsze podróżowanie oraz zmieniły sposób, w jaki funkcjonuje społeczeństwo.

Motoryzacja odegrała kluczową rolę w kulturze i społeczeństwie, od pojawienia się samochodów, przez sporty motorowe, po wpływ na wzorce mobilności miejskiej i rozwój infrastruktury drogowej. Można śmiało powiedzieć, że auta zmieniły nasze życie.

 Z książki dowiemy się jakie były początki pojazdów mechanicznych, jak wyglądały pierwsze samochody, jak postępował rozwój technologiczny branży motoryzacyjnej.

Fakty motoryzacyjne są przeplatane ciekawostkami na temat największych imprez samochodowych; takich jak rajd Monako, Dayton 500, rajd Monte Carlo.

Fani czterech kółek z pewnością będą zachwyceni tą pozycją.

W samej publikacji znajdziemy również rozdziały poświęcone nietypowym autom; Monster trucki, pojazdy wojskowe, najszybsze auta na świecie.

Warto zwrócić uwagę, że każdy rozdział jest bardzo ładnie zilustrowany. Kolorowe obrazy pokrywają całe strony i cieszą oko młodego czytelnika. Treść jest zrozumiała i co najważniejsze nie pisana językiem encyklopedycznym, który utrudnia czytanie.

Czego brakuje mi w książce?

Ciekawe byłoby przedstawienie na ilustracjach budowy samochodów od wewnątrz; przekrojowych grafik. Ale to może być temat na następną książkę 😉


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Jedna myśl na temat “Samochody

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑