Wokół świata

wokół świata na wariata

Wokół świata na wariata

Autor: Łukasz Wierzbicki

Wydawca: POGOTOWIE KAZIKOWE

Wiek: 7+


Wokół świata na wariata to kolejna książka przygodowa Łukasza Wierzbickiego oparta na autentycznej historii. Był wrzesień 1926 roku. Leon i Tadeusz spakowali bochen chleba, słój kiszonych ogórków, kilogram jabłek i ruszyli w podróż dookoła świata. Bywało kiepsko. Głupot nawyczyniali po drodze tyle, że wstyd wspominać, ale podążyli za marzeniami i przeżyli wiele ciekawych przygód.

Wyprali marynarskie majciochy, stoczyli walkę z truchłem krokodyla, jechali tyłem do przodu, nie ożenili się z księżniczką, dźgnęli scyzorykiem mordercę, zbudowali bambusową łajbę, która utonęła, a zdarzyło się i tak, że na gwałt potrzebowali trumny…

Ostatecznie, wbrew wszystkim przeciwnościom, zrobili to; Okrążyli świat i wrócili z wyprawy własnym samochodem z przebraną w garnitur małpką… oraz czymś jeszcze.

Przedstawiamy niesłychanie barwną opowieść, pełną zwrotów akcji, zwariowanych przygód, niebezpiecznych zdarzeń i całej masy dobrego humoru. Dwoje przyjaciół postawiło sobie za cel okrążyć świat. W swojej podróży spotkają ich zarówno chwile wzruszeń, sytuacyjnego komizmu, nieporozumień. Ale prawdziwa przyjaźń przetrwa Wszystko.

Książka jest ozdobiona autentycznymi zdjęciami z wyprawy Leona i Tadeusza. Czytając tę pozycję i oglądając czarno-białe fotografie masz wrażenie jakbyś wraz z bohaterami podążał na wyprawę. Oprócz zdjęć, w książce znajdziecie przepięknie malowane obrazy autorstwa Katarzyny Bajerowicz.

Wszystko spisane jest w formie dziennika, co też pozwala zrozumieć emocje I rozterki bohaterów, wczuć się w ich sytuację. Autor lekkim piórem opisuje te fenomenalne przygody, tu i ówdzie wtrącając sporą dawkę humoru.

Znakomita książka dla miłośników przygody!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


wokół świata na wariata

wokół świata na wariata

wokół świata na wariata

wokół świata na wariata

Jedna myśl na temat “Wokół świata

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑