Bangsi

Bangsi miś do kochania

Bangsi. Miś do kochania

Autor: Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Wydawca: LITERATURA

Wiek: 5+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!


Głównym bohaterem opowiadania jest mały miś Bangsi, który pod czujnym okiem matki uczy się życia. Jest nieporadny, zagubiony, zupełnie nieprzystosowany do środowiska w którym przyszło mu przetrwać.

Czytelnik z uśmiechem przygląda się jak mały misiek uczy się polować i wpada w przerębel, a mama z cierpliwością i troską przekazuje mu wiedzę.

Losy Bangsiego nie układają się pomyślnie, po niespodziewanej rozłące z mamą miś zostaje sam, dryfując na krze. Poznaje co to samotność i tęsknota, lęk i niezrozumienie.

Nieoczekiwanie na jego drodze pojawiają się dobrzy ludzie, którzy przygarniają zwierzaka do swojej wioski dając mu miłość i poczucie bezpieczeństwa. Misio poznaje tradycje, kulturę i zwyczaje mieszkańców, jest ciekawy świata ludzi, a zarazem pełen wdzięczności za uratowanie życia.

Czytelnik obserwuję przemianę głównego bohatera, który z nieporadnego szkraba zmienia się w odważnego misia. W samym opowiadaniu jest tak wiele mądrych i ciekawych wątków, że nie sposób zmieścić ich wszystkich w kilku zdaniach.

Mówiąc o książce dla dzieci trzeba koniecznie wspomnieć o ilustracjach. Magda Kozieł – Nowak wzbogaciła opowieść przepięknymi obrazami. Tworzą emocje, atmosferę, są urozmaiceniem tekstu i zachęcają do czytania.

Podsumowując; samo opowiadanie jest spójne, dopracowane, plusem jest wielowątkowość, pokazywanie przez autora wielu emocji i uczuć. Pisarz wie co ma do powiedzenia młodemu czytelnikowi, książka jest napisana z humorem, posiada morał.

Zachęcamy do czytania!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Bangsi miś do kochania

Bangsi miś do kochania

Bangsi miś do kochania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑