Cwaniak

Cwaniak

Cwaniak. Kot z wyspy wikingów

Autor: Barbara Gawryluk

Wydawca: LITERATURA

Wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!


Gotlandia to duża szwedzka wyspa znajdująca się na Morzu Bałtyckim, leżąca na południowy wschód od stałego lądu Szwecji. Wyspa jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na swoją urodę, historię i kulturę. Stolicą Gotlandii jest miasto Visby – największe miasto na wyspie i jedno z najważniejszych historycznych miast w Szwecji.

To właśnie w tym urokliwym mieście, (które pamięta jeszcze czasy wikingów) toczy się akcja książki. Mieszka tam rodzina; mama, tata, troje dzieci dwa koty i pies. I to właśnie jeden z kotów  imieniem „Cwaniak” stał się bohaterem opowiadania.

Biało rudy zwierzak chodzi własnymi drogami, jest niezależny i bardzo lubi odkrywać otaczający go świat. Właściciele ze zdziwieniem obserwują jak kocur z dnia na dzień staje się coraz bardziej pulchny i przybiera na wadze…

Urokliwa, pełna humoru opowieść, która zdarzyła się naprawdę. Kolorowe, przestrzenne ilustracje, duży czytelny tekst i wciągająca historia. To Wszystko sprawia, że „Cwaniak” będzie znakomitą lekturą dla dzieci.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Cwaniak

Cwaniak

Cwaniak


Jedna myśl na temat “Cwaniak

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑