Mopek na tropie zamkowego ducha

Mopek na tropie zamkowego ducha

Mopek na tropie zamkowego ducha

Autor: Ewa Martynkien

Wydawca: LITERATURA

Wiek: 5+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!


Bohaterem opowiadania jest nietoperz o imieniu Mopek, który pewnego razu dostaje list od kuzyna Gacka z prośbą o pomoc.

Gacek mieszka w zamku, w którym pojawia się straszny Duch. Pomimo, że Mopek jest skłócony z kuzynem, wyrusza w podróż, aby pomóc krewnemu.

Mopek i Gacek, to dwa zupełnie różne charaktery. Pierwszy z nich jest otwarty, przyjacielski, pomocny i gotowy sprostać każdemu wyzwaniu. Tymczasem Gacek jest nonszalancki, skupiony przede wszystkim na sobie i w swoich potrzebach.

Opowiadanie przypomina o tym jak ważna jest relacja międzyludzka, że warto rozmawiać, wyjaśniać niezgody…

Kształtowanie umiejętności negocjacji od najmłodszych lat, to ważna rzecz w życiu codziennym. Rozwiązywanie konfliktów jest nieodłączną częścią życia społecznego, a przecież każdemu z rodziców zależy na tym, aby jego dziecko potrafiło radzić sobie z trudnościami w dorosłym życiu.

Książka stanowi znakomity wstęp do rozmowy z najmłodszymi na temat przebaczania, ale także tworzenia pozytywnych relacji z innymi.

Relacje rodzinne bywają bardzo trudne i czasami niezrozumiałe dla dzieci. Ale to właśnie na dorosłych spoczywa nauka, uświadomienie najmłodszym, że rodzina stanowi miejsce, gdzie przekazywana jest wspólna historia, tradycje i kultura. To w rodzinie dzieci uczą się swojej tożsamości kulturowej i narodowej.

Omawiając książkę warto również zwrócić uwagę na ilustracje autorstwa Artura Nowickiego. Obrazy utrzymane są w czarno białej stylistyce i przypominają trochę komiksową kreskę.

Autorką książki jest scenarzystka i pisarka. Oprócz wielu książek, tworzy również seriale na kanale Mini Mini i Tele Toon. W 2020 nagrodzona w konkursie im. Astrid Lindgren za powieść „Mój kumpel Jeremi”. Znalazła się na Złotej Liście Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Cieszę się, że powstają takie książki, które oprócz samej opowieści niosą także morał. Że uchylają drzwi do tematów w które warto wchodzić z naszymi pociechami.

Polecamy!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Mopek na tropie zamkowego ducha

Mopek na tropie zamkowego ducha

Mopek na tropie zamkowego ducha

Jedna myśl na temat “Mopek na tropie zamkowego ducha

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑