Niebieski dywanik

Niebieski dywanik

Niebieski dywanik

Autor: Ewa Chotomska

Wydawca: LITERATURA

Wiek: 6+

Książka pod patronatem: wopisie.pl – tu dzieci mają głos!


Bohaterem opowiadań jest mały chłopiec o imieniu Jaś. Ponieważ jest jedynakiem, sam musi wymyślać sobie zabawy, co wcale nie jest takie proste. Pewnego dnia odkrywa niesłychaną rzecz; jego ulubiony niebieski dywan przemawia ludzkim głosem!

I tak zaczyna się fantastyczna przygoda chłopca i podróże z czarodziejskim Niebieskim Dywanikiem. Towarzysz Jasia okazuje się być bardzo mądrym przyjacielem i przewodnikiem. Wspólnie odwiedzają baśniowe krainy, przeżywają emocjonujące przygody i poznają tajemnice świata przyrody.

W książce nie brakuje humoru. Niektóre z opowieści są przezabawne i wywołają uśmiech zarówno na twarzach dzieci jak i dorosłych.

Siedem opowieści, a każda z nich pełna uroku i baśniowych przygód.

Sięgając po „Niebieski Dywanik” nie da się pominąć bardzo oryginalnych ilustracji autorstwa Ani Simeone. Są proste, a zarazem pełne uroku, kolorowe i bajkowe. Styl, który prezentuje artystka, kreska, oddanie emocji, znakomicie wypełniają treść.

Na koniec kilka słów o samej autorce. Pani Ewa Chotomska, to twórczyni dziecięcego zespołu Fasolki, autorka takich przebojów jak: Moja fantazja, Mydło lubi zabawę. Od wielu lat jest zaangażowana w pracę z dziećmi na wielu płaszczyznach. Jej książki są zawsze pełne humoru, uśmiechu, pozytywnego nastawienia. Człowiek legenda.

„bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego…”

Zachęcamy do sięgnięcia po tę niezwykłą książkę!


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Niebieski dywanik

Niebieski dywanik

Niebieski dywanik

Niebieski dywanik

2 myśli na temat “Niebieski dywanik

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑