Wyjątkowe święta

wyjątkowe święta Mani i Tynia


Co roku, gdy zbliża się koniec listopada, dni stają się krótsze, a temperatury niższe, nasi Najmłodsi domownicy nieustannie zadają jedno pytanie: „kiedy będą święta?”.

Bynajmniej nie jest to pytanie motywowane tęsknotą za wigilijnym barszczem czy też pierożkami z grzybami. W tłumaczeniu z „dziecięcego na nasze”, Pytanie powinno brzmieć: „kiedy dostaniemy prezenty?”

A że Jestem gawędziarzem, biorę dzieci na kolana i zaczynam snuć opowieść o świętym Mikołaju; co roku przedstawiając ją tak samo i mając nadzieję, że w końcu ją zrozumieją.

Pomijam zatem grubaska w czerwonym kubraczku z saniami i rzędem reniferów, bo to postać należąca do folkloru, tak realna niczym syrenka warszawska.

Opowiadamy o świętach, świętowaniu, narodzinach Jezusa, bliskości, radości, dawaniu swojego czasu innym oraz tym prawdziwym świętym Mikołaju – biskupie, który zasłynął ze swojej hojności i dobroczynności.

Książka o Mani i Tyniu idealnie wpisuje się w obraz, który przedstawiam swoim dzieciom i który powinien być nieodłącznym elementem świętowania Bożego Narodzenia.

Sąsiadka rodziny, pani Danusia, to osoba starsza, pełna ciepła i życzliwości, zawsze pomocna i serdeczna. W tym roku jednak zostaje na święta sama. Mama rodzeństwa postanawia zatem zaprosić sąsiadkę do domu na Wigilię.

Dzieci postanawiają zrobić coś wyjątkowego dla pani Danusi…

Jest to bardzo mądre opowiadanie, o tym, że dawanie bywa niejednokrotnie o wiele cenniejsze niż branie. Zdecydowanym plusem książki są przepiękne, kolorowe ilustracje Agnieszki Matz. Są ciepłe i urokliwe. Ponadto dla mniejszych czytelników, a raczej przeglądaczy, znajdują się otwierane okienka na każdej ze stron.


Postaw mi kawę na buycoffee.to


wyjątkowe święta Mani i Tynia

wyjątkowe święta Mani i Tynia

wyjątkowe święta Mani i Tynia

Jedna myśl na temat “Wyjątkowe święta

Dodaj własny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

| Theme: Dzieci maja glos by Marcin Durejko.

Up ↑